KONST / Litografier / Färglitografi 13326057
*
nr 1332 6057
Nils Wedel
(1897-1967), Sverige
Färglitografi, Nils Wedel (1897-1967), Mor med barn. Signerad, numrerad 111/260. Motivet: ca 58x35 cm
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 juni 2020
kl 18:05:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/6 17:06:06
1
100 kr
3/6 21:24:58
2
150 kr
8/6 14:50:14
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Nils Wedel
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Läs mer om Nils Wedel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: daterad färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mor med barn nils wedel
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Nils Wedel
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Läs mer om Nils Wedel
nr 1332 6057
Nils Wedel
(1897-1967), Sverige
Färglitografi, Nils Wedel (1897-1967), Mor med barn. Signerad, numrerad 111/260. Motivet: ca 58x35 cm
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/6 17:06:06 | 1 | 100 kr |
3/6 21:24:58 | 2 | 150 kr |
8/6 14:50:14 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Nils Wedel
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.Läs mer om Nils Wedel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: daterad färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mor med barn nils wedel
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27